Sinema

Captain Marvel

SEANSLAR: 3D Dublajlı / 11:30 – 14:00 / 3D Altyazılı / 16:30 – 19:00 – 21:30

Yönetmen: Anna Boden, Ryan Fleck
Oyuncular: Brie Larson, Jude Law, Samuel L. Jackson, Ben Mendelsohn, Djimon Hounsou
Tür: Aksiyon, Macera, Bilim Kurgu
Yapım Yılı: 2018 (128 dk)
Vizyon Tarihi: 8 Mart 2019 Cuma

Senaryo: Anna Boden, Ryan Fleck
Yapımcı Firma: Marvel Studios
Yapım Ülkesi: ABD
Orijinal Dil: İngilizce
Dağıtıcı Firma: UIP Türkiye

Captain Marvel Filminin Özeti
Carol Danvers sakin bir hayat yaşayan bir kadındır. Ancak bu değişmek üzeredir. Günün birinde Kree teknolojisini içeren bir patlama sonucu özel güçler edinir. Transformasyon yeteneği kazanan karakter kısa sürede güçlerini iyilik için kullanmaya karar vererek Kaptan Marvel adını alır. O artık adaleti sağlamak ve güçsüzleri korumak için çalışacaktır.

Yönetmenliğini ve senaristliğini Anna Boden ve Ryan Fleck ikilisinin yaptığı filmin başrollerinde Brie Larson, Jude Law, Samuel L. Jackson, Ben Mendelsohn ve Djimon Hounsou yer alıyor. Filmin müziklerinde ise Pınar Toprak’ın imzası var.

Türk İşi Dondurma

SEANSLAR: 11:00 – 13:30 – 16:15 – 19:00 – 21:45

Yönetmen: Can Ulkay
Oyuncular: Ali Atay, Erkan Kolçak Köstendil, Şebnem Bozoklu, Will Thorp, Marleen Mathews
Tür: Tarih, Drama
Yapım Yılı: 2018 (123 dk)
Vizyon Tarihi: 15 Mart 2019 Cuma

Senaryo: Gürkan Tanyas
Yapımcı Firma: Dijital Sanatlar
Yapım Ülkesi: Türkiye
Orijinal Dil: Türkçe
Orijinal Adı: Turkish’i Dondurma
Dağıtıcı Firma: CGV Mars Dağıtım

Türk İşi Dondurma Filminin Özeti
Yaşamını Avustralya’da sürdüren iki Türk, geçimlerini el arabası ile dondurma satarak ve devecilik ile sağlamaktadır. 1915 yılında memleketlerinde savaş çıktığını öğrenen ikili, Çanakkale’ye cepheye gitmeye karar verir ancak adadan ayrılmalarına izin verilmez. Bu sırada İngilizlerce Avustralya’da Türkler aleyhine propaganda yapılmaya ve asker devşirmek için broşür dağıtılmaya başlanır. Bunu öğrenen iki Türk, ülkelerinde veremedikleri mücadeleyi Avustralya’da vermeye karar verir.

Yönetmen koltuğunda Ayla filminin yönetmenliğini üstlenen Can Ulkay’ın oturduğu Turkish’i Dondurma’nın senaryosunu Gürkan Tanyaş kaleme alıyor. Başrollerinde Şebnem Bozoklu, Erkan Kolçak Köstendil ve Ali Atay’ın bulunduğunu gerçek bir öyküden uyarlanan filmin kadrosunda Will Thorp, Marleen Mathews, Tristan Alexander ve James Farley gibi isimler yer alıyor.

Çat Kapı Aşk

SEANSLAR: 11:45 – 15:45 – 19:45 – 21:45

Yönetmen: Erhan Baytimur
Oyuncular: Müge Boz, Jess Molho, Nergis Kumbasar, Duygu Çetinkaya, İbrahim Selim
Tür: Komedi, Romantik
Yapım Yılı: 2017 (93 dk)
Vizyon Tarihi: 22 Mart 2019 Cuma

Senaryo: Nesrin Zamur, Deniz Güney İşintek
Yapımcı Firma: Filmzade
Yapım Ülkesi: Türkiye
Orijinal Dil: Türkçe
Dağıtıcı Firma: TME (The Moments Entertainment)
Maliyet: 1 Milyon 500 Bin Lira

Çat Kapı Aşk Filminin Özeti
Su, hayatının aşkının bir gün mutlaka kendisini bulacağına inanan bir hayalperesttir. Aras ise herkesten gizlemeye çalıştığı rahatsızlığına engel olamayan biridir. Rahatsızlığı yüzünden birçok sorun yaşar ve bu sorunlardan kaçmaya çalışır. Bu iki insanın arasında hüzünlü, bir o kadar da komik bir aşk hikayesi başlar.

Jess Molho, Müge Boz, Nergis Kumbasar ve Duygu Çetinkaya’nın başrolünde oynadıkları ‘Çat Kapı Aşk’ın yönetmenliğini Erhan Baytimur üstleniyor.

Özgür Dünya

SEANSLAR: 11:30 – 14:00 – 16:30 – 19:00 – 21:30

Yönetmen: Şevki Es
Oyuncular: Murat Serezli, Hayal Köseoğlu, İdris Nebi Taşkan, Rabia Soytürk, Gürbey İleri
Tür: Aile, Macera
Yapım Yılı: 2018 (122 dk)
Vizyon Tarihi: 22 Mart 2019 Cuma

Senaryo: Hüseyin Aksu, Evren Erbaşol
Yapımcı Firma: Med Yapım
Yapım Ülkesi: Türkiye
Orijinal Dil: Türkçe
Dağıtıcı Firma: CJ Entertainment Turkey

Özgür Dünya Filminin Özeti
Genç bir kadın olan Aslı, ülkenin teknolojik gelişimi açısından oldukça önemli bir evreye şahit olmak üzeredir. Yeni bir oyun ülkeye bomba gibi düşmüştür. Yapay zeka ile yönetilen oyun, oyuncusuyla bütünleşip onunla aynı zihinde var olmaktadır. Oyuncusuyla yaşayan, oyuncusunu anlayan ancak her zaman oyuncusundan birkaç adım önde olmakta tanıtılan oyun, aslında göründüğünden çok farklı bir şeydir. Özgür dünyanın kurtuluşu, babası, arkadaşları ve özgürlüğü için mücadele etmek zorunda kalan Aslı’nın ellerindedir. Aslı kişisel hayatındaki sorunları aşmalı, cinsiyetinin başarısız olması beklenen bir dalda kendini kanıtlamalı ve özgürlüğü koruyacak olan kahramana dönüşmelidir. Yoksa her şey için çok geç olacaktır.

Soğuk İntikam

SEANSLAR: 2D Altyazılı / 13:45 – 16:15 – 18:45 – 21:15

Yönetmen: Hans Petter Moland
Oyuncular: Liam Neeson, Emmy Rossum, Laura Dern, John Doman, Micheál Richardson
Tür: Aksiyon, Drama, Polisiye, Gerilim
Yapım Yılı: 2018 (118 dk)
Vizyon Tarihi: 22 Mart 2019 Cuma

Senaryo: Frank Baldwin, Kim Fupz Aakeson
Yapımcı Firma: StudioCanal
Yapım Ülkesi: İngiltere
Orijinal Dil: İngilizce
Orijinal Adı: Cold Pursuit

Soğuk İntikam Filminin Özeti
Sessiz bir aile babası olan Nels, kar temizleyiciliği yapmaktadır. O, Rocky Dağları’ndaki gösterişli kasabanın kardan etkilenmemesini, yolların daima açık tutulmasını sağlar. Eşiyle birlikte turistlerin rağbet ettiği bu yerde konforlu bir kulübede mutlu bir yaşam sürer. Nels sakin ve huzurlu olan bu kasabadan ayrılmak zorundadır çünkü oğlu bir uyuşturucu baronu tarafından öldürülmüştür. Vakit kaybetmeden intikam almak için oğlunu öldüren adamın peşine düşer. Bu alışılmadık kahraman, avcılık yeteneklerini kullanarak sıradan bir insandan yetenekli bir katile dönüşür ve karteli parçalamayı amaçlar. Nels’in yaptıkları tahmin edilemez bir gangster olan Viking ile rakip bir mafya patronu arasında bir bölge savaşına yol açar. Neredeyse kimsenin yarasız ayrılamayacağı bu savaşta adalet sağlanacaktır.

Kuzular Kurtlara Karşı 2

SEANSLAR: 3D Dublajlı / 11:00 – 12:30 – 14:15 – 16:00 – 17:45

Yönetmen: Vladimir Nikolaev
Tür: Animasyon, Aksiyon, Macera
Yapım Yılı: 2019 (80 dk)
Vizyon Tarihi: 22 Mart 2019 Cuma

Senaryo: Vladimir Nikolaev, Robert Lence
Yapım Ülkesi: Rusya
Orijinal Dil: Rusça
Orijinal Adı: Sheep And Wolves 2 / Volki i ovtsy. Khod sviney
Dağıtıcı Firma: CGV Mars Dağıtım

Kuzular Kurtlara Karşı 2 Filminin Özeti
Küçük bir kasabada, sessiz ve huzurlu bir yaşan süren kurt ve kuzular herkesin dikkatini çeker. Onların bir arada mutlu mesut bir şekilde yaşaması pek görülen bir durum değildir. Bir gün kara kurtların efendisi Gark, kurt ve kuzuların bir arada yaşadığını öğrenir. Duydukları karşısında deliye dönen Gark, Gri adlı kurdu öncülüğündeki sürüyü dağıtmaya karar verir. Çünkü ona göre böyle bir durumun olması doğanın kanunlarına aykırıdır. Gark vakit kaybetmeden kara kurtları ile birlikte yola koyulur. Kurt ve kuzular yaşamlarına tehlikeye atan Gark ve kurtlarına karşı birlikte hareket etmek zorundadır. Gark’ın kara kurtlarıyla karşı karşıya gelen Gri’nin kabilesi zorlu bir mücadeleye girişir.

2016 yapımı Kuzular Kurtlara Karşı filminin devam halkası olan yapımın yönetmen koltuğunda Vladimir Nikolaev oturuyor.

Mucizeler Parkı

SEANSLAR: 11:15 – 13:15 – 15:15 – 17:15 – 19:15 – 21:15

Yönetmen: David Feiss
Tür: Animasyon, Macera, Komedi
Yapım Yılı: 2018 (86 dk)
Vizyon Tarihi: 15 Mart 2019 Cuma

Senaryo: Josh Appelbaum, Robert Gordon
Seslendirme: Brianna Denski, Jennifer Garner, Ken Hudson Campbell, Kenan Thompson, Mila Kunis
Yapımcı Firma: Paramount Pictures
Yapım Ülkesi: İspanya, ABD
Orijinal Dil: İngilizce
Orijinal Adı: Wonder Park
Dağıtıcı Firma: UIP Türkiye
Maliyet: 100 Milyon Dolar

Mucizeler Parkı Filminin Özeti
Mucizeler Parkı, küçük bir kızın hayallerindeki eğlence parkını kurtarmak için dostları ile birlikte verdiği mücadeleyi anlatıyor. İyimser ve hayalperest bir kız olan June, ormanda gezintiye çıkar. Bu gezi ona bilmediği sihirli bir dünyanın kapılarını aratacaktır. Bir kelebeğin peşine takılan küçük kız ormanın içerisinde gizemli bir eğlence parkı keşfeder. June tam anlamıyla büyülenmiştir. Wonderland adındaki inanılmaz büyüklükteki bu eğlence parkı oldukça fantastik bir yerdir. Onlarca oyuncağın yer aldığı parkın içerisinde birbirinden eğlenceli birçok hayvan vardır. Wonderland’ın tam da hayallerindeki yer olduğunu düşünen June bir süre sonra buranın kendi hayal gücü sayesinde ortaya çıktığını fark eder. Tehlike altında olan eğlence parkını kurtarabilecek tek kişi olan June, bu büyülü yeri kurtarıp tekrar eski haline getirebilmek için sevimli dostları ile bir araya gelir.

Senaryosunu Josh Appelbaum ve André Nemec’in birlikte kaleme aldığı filmin seslendirme kadrosunda Brianna Denski (June), Jennifer Garner (Mom), Matthew Broderick (Dad), John Oliver (Steve), Mila Kunis (Greta), Kenan Thompson (Gus), Ken Jeong (Cooper) gibi isimler yer alıyor.

Biz

SEANSLAR: 2D Altyazılı / 11:45 – 14:15 – 16:45 – 19:15 – 21:45

Yönetmen: Jordan Peele
Oyuncular: Elisabeth Moss, Lupita Nyong’o, Winston Duke, Tim Heidecker, Shahadi Wright Joseph
Tür: Korku, Gerilim
Yapım Yılı: 2019 (120 dk)
Vizyon Tarihi: 22 Mart 2019 Cuma

Senaryo: Jordan Peele
Yapımcı Firma: Monkeypaw Productions
Yapım Ülkesi: ABD
Orijinal Dil: İngilizce
Orijinal Adı: Us
Dağıtıcı Firma: UIP Türkiye

Biz Filminin Özeti
Adelaide ve Gabe Wilson birbirlerini ve ailelerini seven, huzurlu ve mutlu bir çifttir. Yorucu geçen bir yılın ardından çift 2 çocuklarını da alıp Kuzey Kaliforniya’da sahil kenarında bulunan evlerine giderler. Tyler ailesi ile sahilde geçirdikleri bir günün ardından, geçmişte bir çeşit travma atlatmış olan Adelaide ailesinin başına bir şey gelebileceği konusunda paranoyaklaşmaya başlar. Gece çöktüğünde Wilson ailesinin, yolda el ele tutuşmuş dört kişiyi görmesinin ardından her şey daha paranoyak bir hal alacaktır. Evlerine yapılan saldırıyı savuşturamayan ailenin yaşayacağı en büyük dehşet ise evlerine giren bu 4 kişinin aslında kendilerinin birebir kopyaları olmasıdır. Birbirinin klonu gibi olan iki ailenin arasındaki en önemli fark ise içlerinden yalnızca birinin hayatta kalabileceğidir.

Şeytan-ı İns

SEANSLAR: 11:45 – 13:45 – 17:45

Yönetmen: Gökhan Arı
Oyuncular: Emre Özmen, Derya Çavuşoğlu, Oğuz Şenol, Sefa Zengin, Bertan Dirikolu
Tür: Korku
Yapım Yılı: 2019 (82 dk)
Vizyon Tarihi: 22 Mart 2019 Cuma

Senaryo: Gökhan Arı
Yapımcı Firma: Suare Film
Yapım Ülkesi: Türkiye
Orijinal Dil: Türkçe
Dağıtıcı Firma: CJ Entertainment Turkey

Şeytan-i İns Filminin Özeti
Anne ve babası yıllar önce ölen Semih, anneannesi ile birlikte İstanbul’da yaşamaktadır. Semih, anne ve babasının trafik kazası sonucu öldüğünü bilmektedir fakat gerçekte olanlar bambaşkadır. Semih’in ailesi, otuz yıl önce işledikleri bir günah nedeniyle ölmüştür. Semih her ne kadar gerçekleri bilmese de, son dönemde tuhaf rüyalar görmeye başlayınca, geçmişini sorgulamaya başlar. Artık geçmişi hakkında saklı gerçekleri öğrenmek isteyen Semih, bunun için doğduğu köye gitmeye karar verir. Ona çıktığı bu yolcuklukta, sevgilisi Aylin ve arkadaşları Efe ve Burcu da eşlik eder. Ancak köye vardıklarında hiç de beklemedikleri durumlarla karşı karşıya kalırlar. Semih bir yandan başlarına gelen garip ve korkunç olaylardan kurtulmaya çalışırken bir yandan da Salih adındaki bir adamı aramaya başlar. Salih, Semih’in aradığı tüm cevapları bilmektedir ve geçmişteki günahların bedelini Semih’e ödetmeye kararlıdır.

Öldür Beni Sevgilim

SEANSLAR: 19:30 – 21:45

Yönetmen: Şenol Sönmez
Oyuncular: Murat Boz, Seda Bakan, Açelya Topaloğlu, Özgür Emre Yıldırım, Seda Güven
Tür: Komedi
Yapım Yılı: 2019 (105 dk)
Vizyon Tarihi: 1 Mart 2019 Cuma

Senaryo: Murat Dişli
Yapımcı Firma: BKM
Yapım Ülkesi: Türkiye
Orijinal Dil: Türkçe
Dağıtıcı Firma: CJ Entertainment Turkey

Öldür Beni Sevgilim Filminin Özeti
Okan ile Demet, 5 yıldır evli olan bir çifttir. Ancak birlikte geçirdikleri senelere rağmen ilişkileri pek de iyi değildir. İkilinin aşkı masal gibi başlamış, büyük heyecanlarla devam etmiş ve mutlu sona ulaşmıştır. Ancak evliliğin ardından hayatları sıradanlaşmaya başladıkça, çiftin içindeki o heyecan duygusu da ölmeye başlamıştır. 5 yılın sonunda ikili adeta birbirinden bunalmış hale gelir. Farklı hayatlar isteseler de bunu dile getiremeyen ve ses çıkarmadan, içten içe birbirlerine sinir olmaya başlayan genç çift, evlilik yıl dönümlerinde büyük bir yanlış anlamanın kurbanı olur. Yaşanan yanlışlık sonucunda 5 yıllık karı-koca birbirlerini öldürmeye karar verirler. Bunun için uygun yollar arayan çiftin yaşadıkları hem tehlikeli hem de komik hallere gelecektir…

Şenol Sönmez’in yönetmen koltuğunda oturduğu filmde Okan karakterine Murat Boz hayat verirken, Demet’i ise Seda Bakan canlandırıyor. Senaryosunu Murat Dişli’nin kaleme aldığı filmin kadrosunda Açelya Topaloğlu, Özgür Emre Yıldırım, Seda Güven, Yosi Mizrahi, Dilşad Şimşek ve Ali Yoğurtçuoğlu gibi isimler yer alıyor.