Sinema

Aladdin

SEANSLAR: 3D Dublajlı / 11:15 – 13:45 – 16:15 – 17:45 – 18:45 – 20:15 – 21:15

Yönetmen: Guy Ritchie
Oyuncular: Mena Massoud, Naomi Scott, Will Smith, Marwan Kenzari, Numan Acar
Tür: Aile, Macera, Fantastik
Yapım Yılı: 2018 (128 dk)
Vizyon Tarihi: 24 Mayıs 2019 Cuma

Senaryo: Guy Ritchie, John August
Yapımcı Firma: Walt Disney Pictures
Yapım Ülkesi: ABD
Orijinal Dil: İngilizce
Dağıtıcı Firma: UIP Türkiye

Aladdin Filminin Özeti
Aladdin, zamanını Agrabah şehrinde pazardan yiyecek çalarak geçiren fakir bir gençtir. Gecelerini, şehrin farklı bölgelerinde uyuyarak geçirirken, gündüzlerini ise hırsızlığa ayırmaktadır. Ancak yaşam tarzına rağmen aslında Aladdin’in altın gibi bir kalbi vardır. Onun macerası, tuhaf babası tarafından zorla evlendirilmeye çalışılan bir genç kızla tanıştığı zaman başlar. Bu genç kız aslında ülkenin sultanının kızı olan Prenses Jasmine’dir. Aladdin’in şansı, Harikalar Mağarası’ndan sihirli bir lamba aldığında aniden değişir. Bilmeden aldığı bu lambada, eğlenceye düşkün, neşeli ve 3 dileğini gerçekleştirme şansına sahip olan bir cin vardır. Aladdin’in lambanın cini sayesinde sevdiği kıza ulaşmaya çalışırken bilmediği şey ise Sultan’ın danışmanı Jafar’ın hem Aladdin hem de lamba için kendi planları olduğudur.

Disney yapımı ‘Aladdin’in beyaz perdeye uyarlaması olan filmin yönetmenliğini Guy Ritchie üstleniyor. Filmin oyuncu kadrosunda ise Will Smith, Mena Massoud, Naomi Scott, Marwan Kenzari, Billy Magnussen yer alıyor.

Aykut Enişte

SEANSLAR: 11:45 – 13:00 – 14:15 – 15:30 – 16:45 – 18:00 – 19:15 – 20:30 – 21:45

Yönetmen: Onur Bilgetay
Oyuncular: Cem Gelinoğlu, Melis Babadağ, Ege Kökenli, Müfit Kayacan, Lale Başar
Tür: Aile, Komedi
Yapım Yılı: 2019 (115 dk)
Vizyon Tarihi: 24 Mayıs 2019 Cuma

Senaryo: Cem Gelinoğlu
Yapımcı Firma: BKM
Yapım Ülkesi: Türkiye
Orijinal Dil: Türkçe
Dağıtıcı Firma: CJ Entertainment Turkey

Aykut Enişte Filminin Özeti
Aykut Enişte, yalnızlığından şikayetçi olan ve aile özlemi çeken bir adam olan Aykut’un hikayesini konu ediyor. Yönetmen koltuğunda Onur Bilgetay’ın oturduğu, senaryosunu ise Cem Gelinoğlu ve Giray Altınok’un kaleme aldığı filmin kadrosunda Cem Gelinoğlu, Melis Babadağ, Ege Kökenli, Müfit Kayacan, Lale Başar, Ali Erkazan gibi isimler yer alıyor.

Acemi Kaşifler: Görevimiz Kocaayak

SEANSLAR: 2D Dublajlı / 11:30 – 13:30 – 15:30 – 17:30

Yönetmen: Pierre Greco, Nancy Florence Savard
Tür: Animasyon, Macera, Komedi 
Yapım Yılı: 2017 (85 dk) 
Vizyon Tarihi: 24 Mayıs 2019 Cuma

Senaryo: Pierre Greco, André Morency 
Seslendirme: Sylvie Moreau, Guillaume Lemay-Thivierge, Rachid Badouri, Alexandrine Warren, Stéphane Crête
Yapımcı Firma: Productions 10th Ave 
Yapım Ülkesi: Kanada 
Orijinal Dil: Fransızca, İngilizce 
Orijinal Adı: Mission Kathmandu: The Adventures of Nelly & Simon
Dağıtıcı Firma: TME (The Moments Entertainment) 

 
Acemi Kaşifler: Görevimiz Kocaayak Filminin Özeti
Genç ve acemi bir dedektifin yolu yanlışlıkla yerel bir üniversitede çalışan antropoloji hocasıyla kesişir. Hayırsever birisi tarafından desteklenen Nelly ile obsesif Simon kendilerini kanıtlamak için bir maceraya başlarlar. Simon bir kaşifin eski günlüğünü rehber alarak ilerlediği yolda, efsanevi yaratığın inine doğru ilerlerken Nelly, bilgeliği ile onu bir dizi tehlikeden kurtarmaya çalışacaktır.

Şeytanın Kapısı

SEANSLAR: 2D Altyazılı – 19:30 – 21:15 / 2D Dublajlı – 11:30 – 13:30 – 15:30

Yönetmen: Aislinn Clarke
Oyuncular: Lalor Roddy, Ciaran Flynn, Helena Bereen, Lauren Coe, Carleen Melaugh
Tür: Korku
Yapım Yılı: 2018 (76 dk)
Vizyon Tarihi: 24 Mayıs 2019 Cuma

Senaryo: Aislinn Clarke, Martin Brennan
Yapımcı Firma: 23ten
Yapım Ülkesi: İrlanda, İngiltere
Orijinal Dil: İngilizce
Orijinal Adı: The Devil’s Doorway
Dağıtıcı Firma: Kurmaca Film
Maliyet: 500 Bin Dolar

Şeytanın Kapısı Filminin Özeti
Rahip Thomas Riley ve Rahip John Thornton, Vatikan tarafından bir olayı araştırmak için İrlanda’ya gönderilir. Rahibeler tarafından işletilen ve günah işleyen kızların kefaret ödemek için çalıştıkları Magdalen Çamaşırhaneleri’nde bulunan Meryem Ana heykellerinden birinin kan ağladığına dair gelen haber üzerine bölgeye gelen rahipler, iddia edilenlerin gerçekliğini araştırmaya başlar. Anlatılan mucizeyi yakalama umudunu taşıyan Rahip Thornton, soruşturmayı kamera ile kaydetmeye başlar. Rahip Thornton, araştırma sırasında birçok tuhaf olaya şahit olsa da, anlattıkları bu konularda deneyimli bir rahip olan Thomas Riley’i ikna etmeye yeterli olmaz. Ancak manastırın bodrumunda 16 yaşında hamile bir kız olan Kathleen’i zincirlenmiş bir halde bulduklarında, soruşturma farklı boyutlara taşınmaya başlar. Rahipler, araştırmayı ilerlettikçe beklediklerinin de ötesinde korkunç gerçeklerle karşı karşıya kalır.

John Wick 3: Parabellum

SEANSLAR: 2D Altyazılı – 16:15 – 19:00 – 21:45 / 2D Dublajlı – 11:00 – 13:30 – 14:45 – 17:30 – 20:15

Yönetmen: Chad Stahelski
Oyuncular: Keanu Reeves, Ian McShane, Halle Berry, Laurence Fishburne, Robin Lord Taylor
Tür: Aksiyon, Polisiye, Gerilim
Yapım Yılı: 2019 (130 dk)
Vizyon Tarihi: 16 Mayıs 2019 Perşembe

Senaryo: Derek Kolstad
Yapımcı Firma: Lionsgate
Yapım Ülkesi: ABD
Orijinal Dil: İngilizce
Orijinal Adı: John Wick: Chapter 3
Dağıtıcı Firma: Chantier Films

John Wick: Chapter 3 – Parabellum Filminin Özeti
John Wick iki nedenden ötürü firaridir. Kellesi üzerine 14 milyon dolarlık açık sözleşme konulmuştur ve temel bir kuralı ihlal etmiştir; Continental Hotel’de birini öldürmüştür. Kurbanı ise açık kontratı sunan Yüksek Masa üyesidir. İşi bitmiş olması gereken John’a otelin yöneticisi Winston tarafından bir saatlik bir kaçış süresi verilir. Ardından üyeliği iptal edilecek, tüm hizmetlerden men edilecek ve diğer üyelerle iletişimi kesilecektir. John’un New York City’den kaçma mücadelesinde güvenebileceği tek şey servis endüstrisidir.

Pokemon: Dedektif Pikachu

SEANSLAR: 3D Dublajlı / 11:00 – 13:15 – 15:30

Yönetmen: Rob Letterman
Oyuncular: Justice Smith, Kathryn Newton, Ken Watanabe, Bill Nighy, Suki Waterhouse
Tür: Macera, Aksiyon
Yapım Yılı: 2019 (105 dk)
Vizyon Tarihi: 10 Mayıs 2019 Cuma

Senaryo: Rob Letterman, Nicole Perlman
Yapımcı Firma: Legendary Entertainment
Yapım Ülkesi: ABD, Japonya
Orijinal Dil: İngilizce
Orijinal Adı: Pokémon Detective Pikachu
Dağıtıcı Firma: Warner Bros Turkey

Pokémon Dedektif Pikachu Filminin Özeti
Başarılı özel dedektif Harry Goodman esrarengiz bir şekilde kaybolur ve 21 yaşındaki oğlu Tim babasına neler olduğunu öğrenmek için kolları sıvar. Bu araştırmada Tim’e babasının eski Pokémon ortağı Dedektif Pikachu yardım eder. Pikachu esprili ve sevimli olduğu kadar iyi bir dedektiftir. Eşsiz bir şekilde birbirleriyle anlaşabildiklerini fark eden Tim ve Pikachu bu karmaşık sırrı çözmek için heyecan verici bir macerada güçlerini birleştirir. İnsanların ve Pokémonların birlikte yaşadığı Ryme Şehri’nin neon ışıklı sokaklarında ipuçları arayan ikili maceraları sırasında türlü türlü Pokémonlarla karşılaşır ve bu huzurlu hayatı yok edebilecek ve tüm Pokémon evrenini tehdit eden şoke edici bir komployu açığa çıkarır.

Ryan Reynolds’ın sevimli Pokémon Pikachu’ya sesiyle hayat verdiği fantastik animasyon macerasının yönetmen koltuğunda “Köpekbalığı Hikayesi”, “Canavarlar Yaratıklara Karşı” ve “Goosebumps: Canavarlar Firarda” filmleriyle tanınan Rob Letterman oturuyor. Filmin oyuncu kadrosunda ise “Jurassic World: Yıkılmış Krallık”tan tanıdığımız Justice Smith, “Big Little Lies” dizisinden Kathryn Newton, Oscar adaylığı bulunan Ken Watanabe gibi isimler yer alıyor.

Avengers: Endgame

SEANSLAR: 2D Dublajlı – 11:15 – 17:30 – 21:00

Yönetmen: Anthony Russo, Joe Russo
Oyuncular: Brie Larson, Evangeline Lilly, Scarlett Johansson, Chris Hemsworth, Jeremy Renner
Tür: Aksiyon, Macera, Fantastik
Yapım Yılı: 2019 (182 dk)
Vizyon Tarihi: 25 Nisan 2019 Perşembe

Senaryo: Christopher Markus, Stephen McFeely
Yapımcı Firma: Marvel Studios
Yapım Ülkesi: ABD
Orijinal Dil: İngilizce
Dağıtıcı Firma: UIP Türkiye

Avengers: Endgame Filminin Özeti
‘Avengers Infinity War’un ardından Doktor Strange, Gamora, Drax, Mantis, genç Örümcek Adam, Black Panther, Bucky Barnes, Groot, Scarlet Witch, Vision, Star Lord, Maria Hill, The Wasp ve Nick Fury gibi pek çok kahraman, Thanos’un Sonsuzluk Eldiveni’ni ele geçirmesi ve kendi dengesini kurması yüzünden yok olmuştur ve dünya umutsuz haldedir. Dünya üzerinde kalan Black Widow, Kaptan Amerika, Thor ve Hulk kendi yaslarını tutmaktayken, Iron ve Nebula ise kontrol edemedikleri bir uzay gemisinin içinde, uzay boşluğunda sürüklenmektedirler. Süper kahramanlar takımı için işler pek de iyi görünmemektedir. Ancak Kuantum Bölgesi’nden çıkmanın bir yolunu bularak Avengers ekibinin kalan üyelerine giden Ant-Man, yeni bir umut ışığı olacaktır. Daha önce var olduğunu bilmedikleri bölgeler, kahramanlar ve evrenlerin varlığını öğrenen ekip, Thanos’un kurduğu bu çarpık dengeyi değiştirmek ve kendilerinden alınanı geri getirmek için hayatlarının en büyük mücadelesine girişeceklerdir. Hepsi kişisel olarak önem verdikleri şeyleri kaybetmiş olan kahramanlarımız için intikam vakti gelmiştir.